AVX Corporation 12065C103K4T4A
12065C103K4T4A picture photo
Mfg. Part Number
12065C103K4T4A
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
12065C103K4T4A.pdf
Availability of 12065C103K4T4A
QUANTITY
12065C103K4T4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065C103K4T4A
Internal Part NumberEIS-12065C103K4T4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065C103K4T4A
Related Links12065C1, 12065C103K4T4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065C103K4T4A Details Description
Related parts for 12065C103K4T4A
MOSFET N-CH 150V 33A TO-3P datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL DUAL 10WSON datasheet.pdf
RES 34K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 228MA 860 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP THT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf