AVX Corporation 12065C152KAT2P
12065C152KAT2P picture photo
Mfg. Part Number
12065C152KAT2P
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
12065C152KAT2P.pdf
Availability of 12065C152KAT2P
QUANTITY
12065C152KAT2P Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065C152KAT2P
Internal Part NumberEIS-12065C152KAT2P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065C152KAT2P
Related Links12065C1, 12065C152KAT2P Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065C152KAT2P Details Description
Related parts for 12065C152KAT2P
CBL RIBN 37COND 0.050 BLACK 5' datasheet.pdf
CONN HOUSING FMALE RTANG DIN datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
LED RED 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 80MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
EMULATOR BLACKFIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOT23 datasheet.pdf