AVX Corporation 12065C223JAT4A
12065C223JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12065C223JAT4A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
12065C223JAT4A.pdf
Availability of 12065C223JAT4A
QUANTITY
12065C223JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065C223JAT4A
Internal Part NumberEIS-12065C223JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065C223JAT4A
Related Links12065C2, 12065C223JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065C223JAT4A Details Description
Related parts for 12065C223JAT4A
TVS DIODE 18VWM 39.3VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC FRAM 1MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR LASER PNP 1M 12-24VDC datasheet.pdf
IC MCU RISC 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
TBF 3C 3#0 PIN SKT RECP datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 2.8A datasheet.pdf