AVX Corporation 12065C223K4T2A
12065C223K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
12065C223K4T2A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
12065C223K4T2A.pdf
Availability of 12065C223K4T2A
QUANTITY
12065C223K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065C223K4T2A
Internal Part NumberEIS-12065C223K4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065C223K4T2A
Related Links12065C2, 12065C223K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065C223K4T2A Details Description
Related parts for 12065C223K4T2A
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SNAP datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D HI/T datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf