AVX Corporation 12065D224KAT2A
12065D224KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12065D224KAT2A
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X5R 1206
Datasheet Download
12065D224KAT2A.pdf
Availability of 12065D224KAT2A
QUANTITY
12065D224KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065D224KAT2A
Internal Part NumberEIS-12065D224KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065D224KAT2A
Related Links12065D2, 12065D224KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065D224KAT2A Details Description
Related parts for 12065D224KAT2A
IC 16-BIT SERIAL A/D 20-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN BNC PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
7+ 7 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
21+21 WAY F CRIMP L/BORE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT .35" datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.1A SOT-883 datasheet.pdf