AVX Corporation 12065E224ZAT2A
12065E224ZAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12065E224ZAT2A
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V Z5U 1206
Datasheet Download
12065E224ZAT2A.pdf
Availability of 12065E224ZAT2A
QUANTITY
12065E224ZAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065E224ZAT2A
Internal Part NumberEIS-12065E224ZAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065E224ZAT2A
Related Links12065E2, 12065E224ZAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065E224ZAT2A Details Description
Related parts for 12065E224ZAT2A
HEATSINK TO-202 LOW PROFILE .5" datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 22BIT SIGMA-DELTA 44-MQFP datasheet.pdf
IC SOURCE DRVR 32BIT SER 44PLCC datasheet.pdf
POT JOYSTICK 120K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CONN STANDOFF M3.5 SCKT #6-32 datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 240MA 9.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN JUNCTION M12 datasheet.pdf
ER 3C 3#0 SKT RECP datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 6-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf