AVX Corporation 12067A100JAT2A
12067A100JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067A100JAT2A
Brief Description
CAP CER 10PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A100JAT2A.pdf
Availability of 12067A100JAT2A
QUANTITY
12067A100JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A100JAT2A
Internal Part NumberEIS-12067A100JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A100JAT2A
Related Links12067A1, 12067A100JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A100JAT2A Details Description
Related parts for 12067A100JAT2A
CLIP ALLIG W/BOOT-2MM TIP RED datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS TOP ENT 5.08MM datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
8333-1 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
+3 V, Voltage Monitoring uP Supervisory Circuits IC datasheet.pdf