AVX Corporation 12067A150FAT2A
12067A150FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067A150FAT2A
Brief Description
CAP CER 15PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A150FAT2A.pdf
Availability of 12067A150FAT2A
QUANTITY
12067A150FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A150FAT2A
Internal Part NumberEIS-12067A150FAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A150FAT2A
Related Links12067A1, 12067A150FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A150FAT2A Details Description
Related parts for 12067A150FAT2A
IC DUAL HS DIFF LINE DRVR 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 40POS datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR AMP 2.4-2.5GHZ 9UCSP datasheet.pdf
FERRULE 75/14T ZH BLUE 1=500PCS datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf