AVX Corporation 12067A330GAT2A
12067A330GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067A330GAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A330GAT2A.pdf
Availability of 12067A330GAT2A
QUANTITY
12067A330GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A330GAT2A
Internal Part NumberEIS-12067A330GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A330GAT2A
Related Links12067A3, 12067A330GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A330GAT2A Details Description
Related parts for 12067A330GAT2A
TERM BLK END COVER 2.5MM GREEN datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EVAL BOARD NE5520279A 900MHZ datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A TO-220 datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 50V X5R SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS INLINE PIN datasheet.pdf