AVX Corporation 12067A391KAT2A
12067A391KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067A391KAT2A
Brief Description
CAP CER 390PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A391KAT2A.pdf
Availability of 12067A391KAT2A
QUANTITY
12067A391KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A391KAT2A
Internal Part NumberEIS-12067A391KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A391KAT2A
Related Links12067A3, 12067A391KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A391KAT2A Details Description
Related parts for 12067A391KAT2A
CONN PLUG 9POS 94V-2 UNI-MATE datasheet.pdf
CONN XFP CAGE W/OUT HEATSINK datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 2GHZ 16MLF datasheet.pdf
CONN HEADER 50PS DL R/A 2MM GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
HSG ASSY 3POS MULTI datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
5UF 300V 9.5X32 85C AXI datasheet.pdf