AVX Corporation 12067C103JAT2A
12067C103JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067C103JAT2A
Brief Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206
Datasheet Download
12067C103JAT2A.pdf
Availability of 12067C103JAT2A
QUANTITY
12067C103JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067C103JAT2A
Internal Part NumberEIS-12067C103JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067C103JAT2A
Related Links12067C1, 12067C103JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067C103JAT2A Details Description
Related parts for 12067C103JAT2A
IC DDR TERMINATION SPAK-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
TRANS NPN 500V 5A TO-220F datasheet.pdf
1/8 INCH HST BLUE LG 1000' SPOOL datasheet.pdf
RING/HI-TEMP VERSAKRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 18.5VOUT 10W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC 50/BX datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE SKT datasheet.pdf