AVX Corporation 1206CA681MAT1A
1206CA681MAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1206CA681MAT1A
Brief Description
CAP CER 680PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
1206CA681MAT1A.pdf
Availability of 1206CA681MAT1A
QUANTITY
1206CA681MAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1206CA681MAT1A
Internal Part NumberEIS-1206CA681MAT1A
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1206CA681MAT1A
Related Links1206CA6, 1206CA681MAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1206CA681MAT1A Details Description
Related parts for 1206CA681MAT1A
IDC CABLE - MSD20K/MC20M/X datasheet.pdf
IC DAC QUAD CALBRTD 12BIT 24SOIC datasheet.pdf
GUIDE PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO215AB datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf