API Delevan 1210-221H
1210-221H picture photo
Mfg. Part Number
1210-221H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 805MA 320 MOHM
Datasheet Download
1210-221H.pdf
Availability of 1210-221H
QUANTITY
1210-221H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210-221H
Internal Part NumberEIS-1210-221H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1210
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance220nH
Tolerance±3%
Current Rating805mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)320 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant350MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210-221H
Related Links1210, 1210-221H Datasheet, API Delevan Distributor
1210-221H Details Description
Related parts for 1210-221H
MOSFET RF N-CHAN 28V 32W NI-880 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A AXIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.058DIA GOLD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 20.0K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
F TWIST-ON PLUG RG6 GOLD PLATING datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 37C S 48" WHT NI datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W DO214AB datasheet.pdf