AVX Corporation 12101U220JAT2A
12101U220JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12101U220JAT2A
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
12101U220JAT2A.pdf
Availability of 12101U220JAT2A
QUANTITY
12101U220JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12101U220JAT2A
Internal Part NumberEIS-12101U220JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
SeriesU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12101U220JAT2A
Related Links12101U2, 12101U220JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12101U220JAT2A Details Description
Related parts for 12101U220JAT2A
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN SPRING 58POS SNGL .137 PCB datasheet.pdf
COND PUNCH RANK RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 120 OHM 4SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 9VC 8SOIC datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 2W datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
TERMINATION MODULE, DUAL PLUG datasheet.pdf
26500 2C 2#16 P BY PLUG WC datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 50MM LT ON PNP OUT datasheet.pdf