AVX Corporation 12101U8R2DAT2A
12101U8R2DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12101U8R2DAT2A
Brief Description
CAP CER 8.2PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
12101U8R2DAT2A.pdf
Availability of 12101U8R2DAT2A
QUANTITY
12101U8R2DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12101U8R2DAT2A
Internal Part NumberEIS-12101U8R2DAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12101U8R2DAT2A
Related Links12101U8, 12101U8R2DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12101U8R2DAT2A Details Description
Related parts for 12101U8R2DAT2A
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR XA 6POS 2.5MM TIN SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 300MA 1.85 OHM datasheet.pdf
MOD SPM 500V 1.1A SPM23-HD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM LPC 40QFN datasheet.pdf
BLZP 5.00/03/180LH SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
CIR BRKR ROCKER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
M805 20C 20#20HD SKT PLUG OM datasheet.pdf
12-Bit, 20 MSPS/40 MSPS/65 MSPS/80 MSPS, 1.8 V Dual Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf