AVX Corporation 12101U9R1DAT2A
12101U9R1DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12101U9R1DAT2A
Brief Description
CAP CER 9.1PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
12101U9R1DAT2A.pdf
Availability of 12101U9R1DAT2A
QUANTITY
12101U9R1DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12101U9R1DAT2A
Internal Part NumberEIS-12101U9R1DAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12101U9R1DAT2A
Related Links12101U9, 12101U9R1DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12101U9R1DAT2A Details Description
Related parts for 12101U9R1DAT2A
RELAY RF SPDT 500MA 12V datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN STUFFER CAP FOR CAT5E JACKS datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR HI ENERGY RS-422 datasheet.pdf
COND ANVIL datasheet.pdf
FREQUENCY DEVIATION RELAY datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC XO 52.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf