AVX Corporation 12102A331JAT2A
12102A331JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12102A331JAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
12102A331JAT2A.pdf
Availability of 12102A331JAT2A
QUANTITY
12102A331JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12102A331JAT2A
Internal Part NumberEIS-12102A331JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12102A331JAT2A
Related Links12102A3, 12102A331JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12102A331JAT2A Details Description
Related parts for 12102A331JAT2A
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V N750 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 3.5NS 100BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W CLR datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W T18 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
COAX CABLE-HIGH PERFO datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf