AVX Corporation 12102U2R7BAT2A
12102U2R7BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12102U2R7BAT2A
Brief Description
CAP CER 2.7PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
12102U2R7BAT2A.pdf
Availability of 12102U2R7BAT2A
QUANTITY
12102U2R7BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12102U2R7BAT2A
Internal Part NumberEIS-12102U2R7BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12102U2R7BAT2A
Related Links12102U2, 12102U2R7BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12102U2R7BAT2A Details Description
Related parts for 12102U2R7BAT2A
IC ADC 15BIT DUAL W/DAC 28-TSSOP datasheet.pdf
IC 14STG BINARY COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 2A 150 MOHM TH datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 6A TO252AA datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf