AVX Corporation 12102U680JAT2A
12102U680JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12102U680JAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
12102U680JAT2A.pdf
Availability of 12102U680JAT2A
QUANTITY
12102U680JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12102U680JAT2A
Internal Part NumberEIS-12102U680JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesUltra-Low ESR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12102U680JAT2A
Related Links12102U6, 12102U680JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12102U680JAT2A Details Description
Related parts for 12102U680JAT2A
MODULE SDRAM DDR2 256MB 240DIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR TMT datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 275VAC datasheet.pdf