AVX Corporation 12102U6R8BAT2A
12102U6R8BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12102U6R8BAT2A
Brief Description
CAP CER 6.8PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
12102U6R8BAT2A.pdf
Availability of 12102U6R8BAT2A
QUANTITY
12102U6R8BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12102U6R8BAT2A
Internal Part NumberEIS-12102U6R8BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesUltra-Low ESR
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12102U6R8BAT2A
Related Links12102U6, 12102U6R8BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12102U6R8BAT2A Details Description
Related parts for 12102U6R8BAT2A
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2/1:6 24TSSOP datasheet.pdf
IGBT MOD SGL 1200V 600A NX SER datasheet.pdf
RECEPTACLE NEMA L6-30 30A/250V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
INTELLIGENT ECOMPASS datasheet.pdf
RES 340K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf