AVX Corporation 12103D223MAT2A
12103D223MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12103D223MAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V X5R 1210
Datasheet Download
12103D223MAT2A.pdf
Availability of 12103D223MAT2A
QUANTITY
12103D223MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12103D223MAT2A
Internal Part NumberEIS-12103D223MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12103D223MAT2A
Related Links12103D2, 12103D223MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12103D223MAT2A Details Description
Related parts for 12103D223MAT2A
LED PNL MT 11/16" 5V WT YELLOW datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 24TSSOP datasheet.pdf
CONNECTOR AC BUS LINE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A IPAK datasheet.pdf
CONN L6-30 HI-AMP TURNEX 250V datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DITTO GENDERLESS WTW HSG 8 POS datasheet.pdf
10000UF 100V 65X105MM 85C 20000H datasheet.pdf