AVX Corporation 12105A392FAT4A
12105A392FAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12105A392FAT4A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
12105A392FAT4A.pdf
Availability of 12105A392FAT4A
QUANTITY
12105A392FAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105A392FAT4A
Internal Part NumberEIS-12105A392FAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105A392FAT4A
Related Links12105A3, 12105A392FAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105A392FAT4A Details Description
Related parts for 12105A392FAT4A
Z86C12 EMULATOR POD datasheet.pdf
RES 180 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 0.3A TSOT23 datasheet.pdf
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
LED HOLDER W/LENS PARALLEL CKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 580MA 1.2 OHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf