AVX Corporation 12105A682FAT2A
12105A682FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12105A682FAT2A
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
12105A682FAT2A.pdf
Availability of 12105A682FAT2A
QUANTITY
12105A682FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105A682FAT2A
Internal Part NumberEIS-12105A682FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105A682FAT2A
Related Links12105A6, 12105A682FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105A682FAT2A Details Description
Related parts for 12105A682FAT2A
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf