AVX Corporation 12105A682JAT2A
12105A682JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12105A682JAT2A
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
12105A682JAT2A.pdf
Availability of 12105A682JAT2A
QUANTITY
12105A682JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105A682JAT2A
Internal Part NumberEIS-12105A682JAT2A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105A682JAT2A
Related Links12105A6, 12105A682JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105A682JAT2A Details Description
Related parts for 12105A682JAT2A
IC OPAMP LN LV PREC 28MHZ 8-DIP datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 5M CONN MOD datasheet.pdf
CONN SOCKET 12POS HOUSING 2.54MM datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 36.8VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 200 OHM 1% 0805 datasheet.pdf
PRESS IN TOOL IMPACT datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 132W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf