AVX Corporation 12105C154KAT4A
12105C154KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12105C154KAT4A
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
12105C154KAT4A.pdf
Availability of 12105C154KAT4A
QUANTITY
12105C154KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105C154KAT4A
Internal Part NumberEIS-12105C154KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105C154KAT4A
Related Links12105C1, 12105C154KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105C154KAT4A Details Description
Related parts for 12105C154KAT4A
BATTERY PACK 9.6V 1400 MAH NICAD datasheet.pdf