AVX Corporation 12105C223JAT2A
12105C223JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12105C223JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
12105C223JAT2A.pdf
Availability of 12105C223JAT2A
QUANTITY
12105C223JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105C223JAT2A
Internal Part NumberEIS-12105C223JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105C223JAT2A
Related Links12105C2, 12105C223JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105C223JAT2A Details Description
Related parts for 12105C223JAT2A
RES 510 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TAPE METAL 254X297MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
LED HB XLAMP CXA2540 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DGTL O-SCOPE 1GHZ 10GS/S 4CH datasheet.pdf