AVX Corporation 12107A151KAT2A
12107A151KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12107A151KAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
12107A151KAT2A.pdf
Availability of 12107A151KAT2A
QUANTITY
12107A151KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12107A151KAT2A
Internal Part NumberEIS-12107A151KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12107A151KAT2A
Related Links12107A1, 12107A151KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12107A151KAT2A Details Description
Related parts for 12107A151KAT2A
IC BATT GAS GAUGE DISP 44HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 460 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 66MHZ 8UDFN datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 8 CONTACT datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
RES SMD 65.7 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
OSC VCTCXO 32.768MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf