API Delevan 1210R-033M
1210R-033M picture photo
Mfg. Part Number
1210R-033M
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 1.562A 50 MOHM
Datasheet Download
1210R-033M.pdf
Availability of 1210R-033M
QUANTITY
1210R-033M Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-033M
Internal Part NumberEIS-1210R-033M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance3.3nH
Tolerance±20%
Current Rating1.562A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-033M
Related Links1210R, 1210R-033M Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-033M Details Description
Related parts for 1210R-033M
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAXQ610 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
MAGNET FLOATING MS09-S datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
ETH SW 4PORT 10/100M +1 M.M ST datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf