API Delevan 1210R-101F
1210R-101F picture photo
Mfg. Part Number
1210R-101F
Brief Description
FIXED IND 100NH 1.018A 200 MOHM
Datasheet Download
1210R-101F.pdf
Availability of 1210R-101F
QUANTITY
1210R-101F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-101F
Internal Part NumberEIS-1210R-101F
Type-
Material - CoreIron
Inductance100nH
Tolerance±1%
Current Rating1.018A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant550MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-101F
Related Links1210R, 1210R-101F Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-101F Details Description
Related parts for 1210R-101F
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 3 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONV DC-DC 3.3/2.5/1.8V 48V VERT datasheet.pdf
CABLE D-SUB-AFM37B/AE37G/AFM37B datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 20X2 WHT BLU datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 32BIT 96BGA datasheet.pdf
CONTROL PROC RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2312 datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AOC SFP+ 10G 1CH PLEN OM2+ 15M datasheet.pdf
RES 127.07 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf