API Delevan 1210R-150J
1210R-150J picture photo
Mfg. Part Number
1210R-150J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15NH 871MA 160 MOHM
Datasheet Download
1210R-150J.pdf
Availability of 1210R-150J
QUANTITY
1210R-150J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-150J
Internal Part NumberEIS-1210R-150J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1210R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance15nH
Tolerance±5%
Current Rating871mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-150J
Related Links1210R, 1210R-150J Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-150J Details Description
Related parts for 1210R-150J
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A SMD TIN datasheet.pdf