API Delevan 1210R-151H
1210R-151H picture photo
Mfg. Part Number
1210R-151H
Brief Description
FIXED IND 150NH 910MA 250 MOHM
Datasheet Download
1210R-151H.pdf
Availability of 1210R-151H
QUANTITY
1210R-151H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-151H
Internal Part NumberEIS-1210R-151H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CoreIron
Inductance150nH
Tolerance±3%
Current Rating910mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant450MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-151H
Related Links1210R, 1210R-151H Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-151H Details Description
Related parts for 1210R-151H
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MINI RESISTOR 121 OHMS datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 3W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 100C S 10" YEL JACKP NI datasheet.pdf