API Delevan 1210R-332F
1210R-332F picture photo
Mfg. Part Number
1210R-332F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 393MA 1.2 OHM
Datasheet Download
1210R-332F.pdf
Availability of 1210R-332F
QUANTITY
1210R-332F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-332F
Internal Part NumberEIS-1210R-332F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1210R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±1%
Current Rating393mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant58MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-332F
Related Links1210R, 1210R-332F Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-332F Details Description
Related parts for 1210R-332F
DIODE ZENER 7.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf
2A 8 DIP DUAL INVERTING datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
SEALING PLG SZ12 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
FUSE 550A 1000V 3BKN/75 AR UR datasheet.pdf