API Delevan 1210R-333F
1210R-333F picture photo
Mfg. Part Number
1210R-333F
Brief Description
FIXED IND 33UH 182MA 5.6 OHM SMD
Datasheet Download
1210R-333F.pdf
Availability of 1210R-333F
QUANTITY
1210R-333F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-333F
Internal Part NumberEIS-1210R-333F
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±1%
Current Rating182mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.6 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-333F
Related Links1210R, 1210R-333F Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-333F Details Description
Related parts for 1210R-333F
IC RF PWR CNTRL PA 2GHZ 10WSON datasheet.pdf
LED T-3MM 565NM SGRN DIFF RA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 1/8" 4.6" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC 2 PRESET BACKLIT RLY SER datasheet.pdf
RES 680 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
OFFSET GROUND ZS4000 4/PC datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.036UF RADIAL datasheet.pdf