API Delevan 1210R-472H
1210R-472H picture photo
Mfg. Part Number
1210R-472H
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 352MA 1.5 OHM
Datasheet Download
1210R-472H.pdf
Availability of 1210R-472H
QUANTITY
1210R-472H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-472H
Internal Part NumberEIS-1210R-472H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±3%
Current Rating352mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-472H
Related Links1210R, 1210R-472H Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-472H Details Description
Related parts for 1210R-472H
IC BUS TRSCVR 3-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
USB 2.0 A JACK TO B JACK ADAPTER datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.7A TO277A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 14COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT HIGH SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf