Hittite (Analog Devices) 125932-HMC674LC3C
125932-HMC674LC3C picture photo
Mfg. Part Number
125932-HMC674LC3C
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BOARD HMC674LC3C
Datasheet Download
125932-HMC674LC3C.pdf
Availability of 125932-HMC674LC3C
QUANTITY
125932-HMC674LC3C Order Process
Ship out your order
Specifications of 125932-HMC674LC3C
Internal Part NumberEIS-125932-HMC674LC3C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeComparator, Single
EmbeddedNo
Utilized IC / PartHMC674LC3C
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)125932-HMC674LC3C
Related Links125932-H, 125932-HMC674LC3C Datasheet, Hittite (Analog Devices) Distributor
125932-HMC674LC3C Details Description
Related parts for 125932-HMC674LC3C
RES SMD 330K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER OPEN .025"DIA .600 32POS datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL STD DRV 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CABLE 19COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 670K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf