E-T-A 127-T12-H-10A
127-T12-H-10A picture photo
Mfg. Part Number
127-T12-H-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
127-T12-H-10A.pdf
Availability of 127-T12-H-10A
QUANTITY
127-T12-H-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 127-T12-H-10A
Internal Part NumberEIS-127-T12-H-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series127
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)127-T12-H-10A
Related Links127-T1, 127-T12-H-10A Datasheet, E-T-A Distributor
127-T12-H-10A Details Description
Related parts for 127-T12-H-10A
LED 5MM 2-HI MATING RED/GRN PCMT datasheet.pdf
IC MPU I186 25MHZ 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 7.6A DPAK datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 32V datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 8SIP datasheet.pdf