Murata Electronics North America 1273AS-H-150M=P3
1273AS-H-150M=P3 picture photo
Mfg. Part Number
1273AS-H-150M=P3
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 2.6A 78 MOHM SMD
Datasheet Download
1273AS-H-150M=P3.pdf
Availability of 1273AS-H-150M=P3
QUANTITY
1273AS-H-150M=P3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1273AS-H-150M=P3
Internal Part NumberEIS-1273AS-H-150M=P3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesDEM8030C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating2.6A
Current - Saturation2.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)78 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1273AS-H-150M=P3
Related Links1273AS-H, 1273AS-H-150M=P3 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
1273AS-H-150M=P3 Details Description
Related parts for 1273AS-H-150M=P3
CABLE FLAT FLEX 6POS 1MM 10" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HOUSING 28POS .100" SINGLE datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTRLR LP 12WQFN datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP SLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT PIN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf