Eaton (formerly Cooper Bussmann) 12BFGH40100
12BFGH40100 picture photo
Mfg. Part Number
12BFGH40100
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 12KV 100AMP 3" AIR
Datasheet Download
12BFGH40100.pdf
Availability of 12BFGH40100
QUANTITY
12BFGH40100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 12BFGH40100
Internal Part NumberEIS-12BFGH40100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12BFGH40100
Related Links12BFG, 12BFGH40100 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
12BFGH40100 Details Description
Related parts for 12BFGH40100
IC MPU ZIP 20MHZ 100QFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23A-5 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS R/A datasheet.pdf
VARISTOR 26.4V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.26K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 10POS SKT datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf