Eaton (formerly Cooper Bussmann) 12OHFMA71
12OHFMA71 picture photo
Mfg. Part Number
12OHFMA71
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 12KV 71A 2.5"OIL SEAL
Datasheet Download
12OHFMA71.pdf
Availability of 12OHFMA71
QUANTITY
12OHFMA71 Order Process
Ship out your order
Specifications of 12OHFMA71
Internal Part NumberEIS-12OHFMA71
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12OHFMA71
Related Links12OH, 12OHFMA71 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
12OHFMA71 Details Description
Related parts for 12OHFMA71
IC VOLT SUPERVISOR 2.32V SC-70 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-SO datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 142K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf