Eaton (formerly Cooper Bussmann) 12TXLEJ200
12TXLEJ200 picture photo
Mfg. Part Number
12TXLEJ200
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 12KV 200AMP 3.5" DIN
Datasheet Download
12TXLEJ200.pdf
Availability of 12TXLEJ200
QUANTITY
12TXLEJ200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 12TXLEJ200
Internal Part NumberEIS-12TXLEJ200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12TXLEJ200
Related Links12TXL, 12TXLEJ200 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
12TXLEJ200 Details Description
Related parts for 12TXLEJ200
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR BRKWY 5POS R/A GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 104VWM 168VC AXIAL datasheet.pdf
BUZZER 16-28VAC 75-85DB PNL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 7.5V 10W datasheet.pdf