| Internal Part Number | EIS-12X12-6-CN3190 | |
| Featured Product | 3M Custom Die Cuts Tape by Usage Type Guide | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | CN-3190 | |
| Shape | Sheet | |
| Thickness - Overall | 0.0043" (0.109mm) | |
| Width | 12.00" (304.80mm) 1' | |
| Length | 12" (304.8mm) | |