3M 12X12-6-CN4490
12X12-6-CN4490 picture photo
Mfg. Part Number
12X12-6-CN4490
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
SHEET FABRIC 304.8X304.8MM 6/PK
Datasheet Download
12X12-6-CN4490.pdf
Availability of 12X12-6-CN4490
QUANTITY
12X12-6-CN4490 Order Process
Ship out your order
Specifications of 12X12-6-CN4490
Internal Part NumberEIS-12X12-6-CN4490
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetCN4490 Conductive Tape
Featured Product3M Custom Die Cuts
Tape by Usage Type Guide
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesCN-4490
ShapeSheet
Thickness - Overall0.002" (0.05mm)
Width12.00" (304.80mm) 1'
Length12" (304.8mm)
AdhesiveAcrylic, Conductive
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12X12-6-CN4490
Related Links12X12-6, 12X12-6-CN4490 Datasheet, 3M Distributor
12X12-6-CN4490 Details Description
Related parts for 12X12-6-CN4490
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 12MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9215BCP-80 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 56UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CABLE 3COND 4AWG BLACK datasheet.pdf
OSC XO 6.14MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf