Vector Electronics & Technology, Inc. 12X12WEC2
12X12WEC2 picture photo
Mfg. Part Number
12X12WEC2
Manufacturer
Product Category
Prototype Boards Unperforated
Brief Description
PC BOARD FR4 12X12 NO HOLE CU2
Datasheet Download
12X12WEC2.pdf
Availability of 12X12WEC2
QUANTITY
12X12WEC2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 12X12WEC2
Internal Part NumberEIS-12X12WEC2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Prototyping Products
FamilyPrototype Boards Unperforated
SeriesVectorbord®
Proto Board TypeCopper Clad, Uncoated
Size / Dimension12.00" x 12.00" (304.8mm x 304.8mm)
Board Thickness0.062" (1.57mm) 1/16"
MaterialCopper Clad FR4, Single Sided, 1 oz.
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12X12WEC2
Related Links12X1, 12X12WEC2 Datasheet, Vector Electronics & Technology, Inc. Distributor
12X12WEC2 Details Description
Related parts for 12X12WEC2
KIT EVAL SFF PTH MULTI FIBRE CH datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
762 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
HEATSHK 6.35MM ID 50MM PRESCORE datasheet.pdf