Vishay/Sprague 13008-012KESB/HR
13008-012KESB/HR picture photo
Mfg. Part Number
13008-012KESB/HR
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
13008-012KESB/HR.pdf
Availability of 13008-012KESB/HR
QUANTITY
13008-012KESB/HR Order Process
Ship out your order
Specifications of 13008-012KESB/HR
Internal Part NumberEIS-13008-012KESB/HR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3017 (7644 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.173" (4.40mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)13008-012KESB/HR
Related Links13008-01, 13008-012KESB/HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
13008-012KESB/HR Details Description
Related parts for 13008-012KESB/HR
IC ADC 14BIT W/6CH RSP 256CSPBGA datasheet.pdf
CONN HDI RCPT 40POS DL VERT T/H datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
03+03 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 25V 1210 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf