Vishay/Sprague 13008-012KESC/HR
13008-012KESC/HR picture photo
Mfg. Part Number
13008-012KESC/HR
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
13008-012KESC/HR.pdf
Availability of 13008-012KESC/HR
QUANTITY
13008-012KESC/HR Order Process
Ship out your order
Specifications of 13008-012KESC/HR
Internal Part NumberEIS-13008-012KESC/HR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3017 (7644 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.173" (4.40mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)13008-012KESC/HR
Related Links13008-01, 13008-012KESC/HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
13008-012KESC/HR Details Description
Related parts for 13008-012KESC/HR
IDC CABLE - MKC16K/MC16M/MPL16K datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BACKSHELL DB15 DIECAST NKL 45DEG datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf
OSC XO 50.0MHZ LVDS SMD datasheet.pdf