Vishay/Sprague 13008-051KESC/HR
13008-051KESC/HR picture photo
Mfg. Part Number
13008-051KESC/HR
Brief Description
CAP TANT 100UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
13008-051KESC/HR.pdf
Availability of 13008-051KESC/HR
QUANTITY
13008-051KESC/HR Order Process
Ship out your order
Specifications of 13008-051KESC/HR
Internal Part NumberEIS-13008-051KESC/HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3024 (7660 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)