Vishay Semiconductor/Diodes Division 130MT100KB
130MT100KB picture photo
Mfg. Part Number
130MT100KB
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
IC BRIDGE 3PH 1000V 130A MTK
Datasheet Download
130MT100KB.pdf
Availability of 130MT100KB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
130MT100KB Order Process
Ship out your order
Specifications of 130MT100KB
Internal Part NumberEIS-130MT100KB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1000V
Current - DC Forward (If) (Max)130A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseMTK
Supplier Device PackageMTK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)130MT100KB
Related Links130MT, 130MT100KB Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
130MT100KB Details Description
Related parts for 130MT100KB
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A 10SON datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V AMBER datasheet.pdf
TFLEX 240V0 9X9" datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS INLINE SKT SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 200MA SOD80 datasheet.pdf
ANTENNA 868MHZ (EU) RFID PATCH datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf