API Delevan 1325-394J
1325-394J picture photo
Mfg. Part Number
1325-394J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390UH 52MA 21 OHM TH
Datasheet Download
1325-394J.pdf
Availability of 1325-394J
QUANTITY
1325-394J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1325-394J
Internal Part NumberEIS-1325-394J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1325
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±5%
Current Rating52mA
Current - Saturation35mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)21 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant7MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.133" Dia x 0.250" L (3.38mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1325-394J
Related Links1325, 1325-394J Datasheet, API Delevan Distributor
1325-394J Details Description
Related parts for 1325-394J
IDC CABLE - MDM24T/MC26F/MDM24T datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER VCO 24-LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V Y5V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10.2A SO8FL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#G datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf