API Delevan 1330R-80H
1330R-80H picture photo
Mfg. Part Number
1330R-80H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM SMD
Datasheet Download
1330R-80H.pdf
Availability of 1330R-80H
QUANTITY
1330R-80H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1330R-80H
Internal Part NumberEIS-1330R-80H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1330R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±3%
Current Rating45mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)28 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant7MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1330R-80H
Related Links1330, 1330R-80H Datasheet, API Delevan Distributor
1330R-80H Details Description
Related parts for 1330R-80H
RES 18 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
KIT OSD BRD W/CBL ACG/AVP/SVP/SV datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 24POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf