API Delevan 1330R-80J
1330R-80J picture photo
Mfg. Part Number
1330R-80J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM SMD
Datasheet Download
1330R-80J.pdf
Availability of 1330R-80J
QUANTITY
1330R-80J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1330R-80J
Internal Part NumberEIS-1330R-80J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1330R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±5%
Current Rating45mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)28 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant7MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1330R-80J
Related Links1330, 1330R-80J Datasheet, API Delevan Distributor
1330R-80J Details Description
Related parts for 1330R-80J
FIXED IND 39UH 179MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
MOUNT SQUARE TO5/TO18 0.060" datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf